Nawigacja mobilna menu

Barbara Janas-Dudek

Barbara Janas-Dudek (ur. 2 czerwca 1976 w Chorzowie) – polska poetka, animator kultury, współtwórca Portu Poetyckiego[1] w Chorzowie.

Jest związana z Klubem Promocji Poetyckich Macieja Szczawińskiego oraz Stowarzyszeniem Promocji Sztuki Łyżka Mleka. Laureatka kilkunastu konkursów poetyckich. Gość „Artystycznych Spotkań” w radio Katowice. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „OKNO”. Zadebiutowała w 2009 roku tomem wierszy oczy na uwięzi. W 2011 roku nakładem Zaułku Wydawniczego Pomyłka ukazał się arkusz poetycki alfabet lęku. W roku następnym ta sama oficyna literacka wydała książkę poetycką zakład pracy chronionej, która została wyróżniona przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, w kategorii Najpiękniejsza Książka Roku 2012. W 2017 w Wydawnictwie Anagram wydała tom wierszy za wcześnie na rytuały. Jej teksty ukazały się również w kilku almanachach poetyckich, ArtPub-ie[2], Śląskiej Strefie Gender[3], Pegazie Lubuskim, Toposie, Nieregularnym Piśmie Kulturalnym – Kwartalnik, Migotaniach sZAFie[4] i Kwartalniku Literacko-Artystycznym „Afront”. W 2019 otrzymała nominację w 7. Konkursie Poetyckim Fundacji Duży Format w kategorii po debiucie[5] za projekt książki poetyckiej Mamidło, która ukazała się w 2020 roku nakładem Zaułku Wydawniczego Pomyłka. Tłumaczona na język bułgarski.

Barbara Janas-Dudek to również autorka monodramu zakład pracy chronionej[6], na podstawie którego wraz z mężem, poetą Jackiem Dudkiem, przygotowała inscenizację teatralną pod tym samym tytułem.

 

mamidło – recenzje

za wcześnie na rytuały – recenzje

zakład pracy chronionej – recenzje

wiersze

zapowiedzi

foto – relacje

video – relacje

linki /wiersz-wywiad-recenzja/

 

dyplom