Nawigacja mobilna menu

JOANNA VORBRODT– Jej muzyka to połączenie poetyckich tekstów z muzyką eksperymentalną i alternatywnym brzmieniem. Twórczo i na koncertach wspiera ją Romek Vorbrodt. W 2011 roku zagościła utworem „Obudź się. Warszawa” na składance „Minimax pl 6„, przygotowanej przez Piotra Kaczkowskiego, a jeszcze w grudniu 2012 roku ukaże się album zatytułowany „Nie ma przypadków„.

Joanna Vorbrodt to także poetka znana z wierszy publikowanych w prasie literackiej i w Internecie. Interpretację jej wierszy nagrał Krzysztof Kołbasiuk. Publikowała m.in. w Migotaniach i Przejaśnieniach, Portrecie, Magazynie Materiałów Literackich CEGŁA, Gazecie Kulturalnej, Akancie, kwartalniku kulturalnym OBOK, Arkuszach Literackich – Stowarzyszenie Twórców Wszelakich, Polskim Kulturalnym Podziemiu, a także w Wydawnictwie Poeci Polscy. Obudź się. Warszawa, Idą górniki drogą, Odnajdziesz mnie tam, Pomyśl o mnie czasem, 5.48 to utwory, które znalazły miejsce na antenie Programu III Polskiego Radia. 

 

 

Jeszcze w 2012 roku nakładem Wydawnictwa Muzycznego LUNA MUSIC ukaże się album Nie ma przypadków„. Premierę płyty zaplanowano na styczeń 2013 roku. W 2011 roku – nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia S.A. ukazał się album Minimax pl 6, w którym znalazł się utwór Obudź się. Warszawa. W 2009 roku – piosenka Nie jestem OnLine po trzytygodniowym okupowaniu czołowego miejsca, uzyskała drugą pozycję w regionalnym etapie ogólnopolskiego konkursu Polskiego Radia „Przebojem na antenę 2009”.

 

Andrzej Kanclerz i Radioaktywni
 

Zespół RADIOOAKTYWNI powstał w połowie 2010 r. Tworzą go: Arek (wokal, akordeon, gitara akustyczna), Paweł (wokal), Darek (gitara), Waldek (perkusja), Robert (inst. klawiszowe), Artur (gitara), Michał (gitara basowa), Łukasz (gitara basowa).

Twórczość RADIOOAKTYWNYCH kształtowała się pod wpływem polskiej muzyki rockowej lat 80 i 90, bo to na niej wychowywali się muzycy. Chetnie wracamy do utworów z tamtych lat wykonując je we własnych nowych aranżacjach. Naszym ogromnym atutem jest wszechstronność jak i profesjonalne podejscie do tematu. Dysponoujemy własnym sprzętem nagłośnieniowym. Jesteśmy w stanie nagłośnić zarówno sale kameralne jak i imprezy plenerowe. Siedziba zespołu mieści się w Dzielnicowym Domu Kultury w Grzybowicach.

RADIOOAKTYWNI są otwarci na propozycje różnorakich form współpracy. W zależności od potrzeb możemy zagrać utwory autorskie jak również covery różnych gatunków muzyki.

 

 

 

 
 

Zespół KadłubZespół Kadłub – Stanisław Kukorowski

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
Mariola Konieczna fot. Michał Dudek

Mariola Konieczna
fot. Michał Dudek

MARIOLA KONIECZNA – poetka, wykonuje piosenki autorskie. Wiersze publikowała w Sosnarcie oraz na portalu www.strefapiosenki.pl. Jest laureatką konkursu poezji śpiewanej w Siemianowicach Śląskich (I miejsce) i ogólnopolskiego festiwalu Piostur Gorol Song w Andrychowie (III miejsce oraz wyróżnienie za teksty). Jej twórczość została zaprezentowane w audycji Strefa Piosenki w warszawskim Radiu Dla Ciebie oraz w audycji „Gitarą i piórem” w programie III Polskiego Radia. Niektóre teksty, z muzyką Wiesława Ciecieręgi wykonywane są także przez aktorów, np. Mirosławę Żak z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Debiutowała na łamach dwutygodnika literackiego Nowy Nurt, gdzie publikowała relacje z działań grupy poetyckiej Na Dziko, natomiast we wrocławskim Formacie  znalazł się jej tekst dotyczący instalacji artystycznej. W pracy zbiorowej Po prostu Agnieszka (Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego) umieszczono jej artykuł o twórczości Agnieszki Osieckiej. Jest autorką komentarzy i interpretacji malarstwa, grafiki oraz exlibrisu Małgorzaty Seweryn na stronie internetowej www.seweryn.eu. Jest związana z Bytomiem, gdzie współpracuje z grupą poetycką Obok Sceny.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=91Ubc4CkY1c&feature=relmfu

TOONEL

fot. Michał Dudek

fot. Michał Dudek

Zespół TOONEL powstał ok. 2000 r . Początkowo wykorzystywał utwory z kręgu lat 60 – 70 , jak : SBB , Pink Floyd , Mahavishnu Orchestra , The Doors , Hendrix , Led Zeppelin …
Z upływem lat dominującym nurtem stała się muzyka instrumentalna z dużą dawką progresji. Poprzez kilkunastoletnie obcowanie z różnymi gatunkami muzycznymi stworzyliśmy swój własny , niepowtarzalny styl. Elementem wyróżniającym zespół TOONEL jest swoboda aranżacji , pozwalająca poprzez improwizację dostarczać zawsze świeżej dawki pozytywnej , muzycznej energii

skład

Rafał Mateja – gitary, Tomasz Schmidt – perkusja, Tomasz Zowiślok – bass, Lukasz Loskot – wokal

PRZYSTANEK NA ŻĄDANIE

skład

Karolina Teernstra: śpiew, Jacek Szczepański: śpiew/ gitara akustyczna, Piotr Świechowski: gitara elektryczna, Paweł Świechowski: gitara elektryczna, Andrzej Świechowski: gitara basowa, Karolina Jarosz: skrzypce, Jarosław Szczepański: instrumenty perkusyjne.

MAŁE WAŻNE SPRAWY

skład

Maria Krawczyk (śpiew, gitara, klawisze, muzyka), Florian Oskwarek (gitara solowa), Tomasz Piłat (gitara basowa) oraz Marcin Polański (instrumenty perkusyjne).