Nawigacja mobilna menu

 

Drodzy Poeci i Poetki

 

Podczas XV Edycji Portu Poetyckiego będzie możliwość nabycia najnowszego tomu wierszy  trójmiejskiej pisarki i poetki Barbary Piórkowskiej pt :„Syberia” . Całkowity dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na konto Basi, która od listopada 2016 zmaga się ze złośliwym nowotworem i przebywa na zwolnieniu lekarskim. Jako przyjaciele i znajomi Basi postanowiliśmy ją wesprzeć  duchowo i materialnie, do czego i Was gorąco zachęcamy.

 

Barbara Piórkowska jest pisarką, poetką, blogerką, nauczycielką pisania, aktywistką społeczną, uczestniczką i inicjatorką wielu gdańskich inicjatyw artystyczno-społecznych. Studiowała na Uniwersytecie Gdańskim, przez jakiś czas jako dziennikarka i publicystka związana była z trójmiejską redakcja „Gazety Wyborczej”.

Jej dorobek literacki składa się zarówno z tradycyjnych pozycji: dwóch powieści i czterech tomów wierszy, jak i licznych dokonań o bardziej współczesnym charakterze: blogów czy poetyckich audiobooków. Jej najbardziej znanym i cenionym dokonaniem jest powieść „Szklanka na pająki”, wydana pod koniec poprzedniej dekady, która zebrała mnóstwo pozytywnych recenzji i przyniosła autorce szereg laurów – najważniejszym jest nagroda gdańskich bibliotekarzy „Pro Libro Legendo”. Piórkowska od dawna dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi pokoleniami pisarzy: prowadziła liczne warsztaty twórczego pisania, a w gdańskim Pałacu Młodzieży zorganizowała Pracownię Kreacji Literackich i Blogów.

 

Magdalena Gałkowska

https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35611,21687819,gdanskie-srodowisko-artystyczne-pomaga-chorej-kolezance.html?disableRedirects=true