Nawigacja mobilna menu

Dom Pracy Twórczej Macondo zaprasza na spotkanie z poezją Jarosława Trześniewskiego-Kwietnia

 

 

 

 

 

 

 

Miejsce: Miedźno ul. Częstochowska 86

godz. 17.00

Kilka słów o autorze:

Jarosław Trześniewski – Kwiecień –ur.27.01.1961 w Mławie . Sędzia w stanie spoczynku, poeta, eseista i publicysta. Publikował w : Literaturze ( debiut w 1986 r.) ,Więzi, Powściągliwości i pracy ,Piśmie literacko artystycznym, Integracjach, Nowym medyku ,Znaj ,Blizie, 44 . Współautor kilkunastu antologii i almanachów . Wydał tomiki poetyckie : „ W stronę Beethovena” ( 1998),” Pomarańczowy zeszyt” ( 2003) „Casus mixtus”(2009), Sonaty i repertoria ”( Zeszyty Poetyckie Gniezno 2014) „nadejście „(Fundacja Duży Format Warszawa 2016) „Odbicia Mławy”(wspólnie z Pawłem Łęczukiem i Krzysztofem Michem- 2019 )”Piwnica Mozarta (Fundacja Duży Format Warszawa 2020) . Recenzje z twórczości- min. w Odrze, Toposie, Gościu niedzielnym i Magazynie Literackim Książki. Tłumaczony na język niemiecki, rosyjski i portugalski.
Założyciel Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej . W latach 2011-2016 prezes Związku , od 2016 –vice-prezes. Mieszka w Mławie.

Utwory poety przeczyta Dawid Staszczyk

O oprawę muzyczną spotkania zadba Sara Płusa, która jest uczennicą pierwszej klasy Szkoły Podstawowej „Akademia Soward”, mieszka w Częstochowie z rodzicami i młodszym braciszkiem – Emilem. Od roku uczy się grać na wiolonczeli metodą dra Suzuki. Uwielbia rysować, tworzyć różne historie i śpiewać.

Podczas iventu odbędzie się również kiermasz książek, z którego dochód przeznaczony zostanie na uruchomienie Małego Macondo, miejsca pracy twórczej, schronienia i wypoczynku.
https://zrzutka.pl/wmx9db

Postaramy się zorganizować dla Państwa krótki live, a nagranie całości będzie można obejrzeć w sieci.

 

Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.