Nawigacja mobilna menu

Dom Pracy Twórczej Macondo Zaprasza na spotkanie poetycko-muzyczne z Leszkiem Sobeczko, Adamem Markiem i Tadeuszem Kolorzem 

Miejsce: Miedźno ul. Częstochowska 86

godz. 17.00

Kilka słów o autorach

Leszek Sobeczko – rocznik ’61, zodiakalny Strzelec, mieszka w Rydułtowach. Wraz z Adamem Markiem w 2017 roku współzałożył Wolną Inicjatywę Artystyczną – Wytrych w Rybniku. Inicjator magazynu artystycznego o tej samej nazwie, gdzie pełni funkcję redaktora naczelnego, a także jest pomysłodawcą Biblioteczki Wytrycha i Konkursu Jednego Wiersza im. Janiny Podlowowskiej. Został uhonorowany członkostwem w Polskim Stowarzyszeniu Haiku za popularyzowanie haiku na łamach Wytrycha. W przeszłości związany z grupami literackimi: Misterium (Wodzisław Śląski), Grupa Literacka ROW (Rybnik), Zwrotka (Rydułtowy), Przewoźny Klub Literacki (Rybnik). Był redaktorem działu poezji na Portalu Pisarskim (www.portal-pisarski.pl). Należy do ogólnopolskiej Grupy Literycznej na Krechę. Bierze czynny udział w życiu artystycznym: Pszczyńska Jesień Poetycka, Port Poetycki Chorzów, Forum Literackie – Katowice, Festiwal Poezji Słowiańskiej w Czechowicach-Dziedzicach, Silnik Poezji (DK Rybnik-Boguszowice), Strefa Pozytywnego Przekazu (DK Rybnik-Chwałowice), WIA – Wytrych. Publikował w ramach Rybnickich Dni Literatury, wydaniach pokonkursowych, almanachach, prasie oraz w magazynach i portalach internetowych. Autor kilkudziesięciu pocztówek poetyckich. Laureat głównej nagrody literackiej Konfrontacje 2014 (LSTK, Leszno). Prezentowany na antenie Polskiego Radia Katowice w Poczcie Poetyckiej pod redakcją Macieja Szczawińskiego.

Dotychczasowe publikacje:

„Nieautoryzowane” (2015, Mamiko, Nowa Ruda)

„Depresanty” (2020, Biblioteczka Wytrycha, Rybnik).

 

Adam Marek (1969) mieszka i tworzy w Rybniku. Pisze wiersze i prozę. Autor tomów wydanych przez FONT w serii wydawniczej Grupy Literycznej NA KRECHĘ pod redakcją Łucji Dudzińskiej: „Ptasia korona” (2017) – zbiór ekfraz do prac Stasysa Eidrigeviciusa, „Stan posiadania” (2018) – zbiór ekfraz do fotografii Marii Kuczary, „myszowisko”(2019) – zbiór ekfraz do prac Daniela Mroza, „Ogród Eowyn” (2020). Swoje prace publikował w miesięczniku kulturalno-społecznym „Zalew Kultury”, „Wobec”, „Tygodniku Rybnickim”, biuletynie historycznym „Herold Wodzisławski” oraz w kwartalniku „Wytrych” i na licznych forach, portalach internetowych. Tłumaczony na język bułgarski i ukraiński. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów poetyckich
i uczestnikiem festiwali w Polsce i zagranicą. Niejednokrotnie prezentowany w audycjach radiowych Macieja Szczawińskiego. Jest członkiem kilku grup poetyckich. Współzałożyciel Wolnej Inicjatywy Artystycznej (WIA) „Wytrych” i redaktor wydawanego pisma. Współpracuje z wieloma twórcami, np. malarzami: Leszkiem Kostujem, Beatą Woźniak czy fotografikami: Pawłem Tatarczykiem, Marią Kuczarą, tworząc ekfrazy do ich prac.

 

Tadeusz Kolorz – pieśniarz, artysta kabaretowy. Kompozytor i autor tekstów piosenek. Współorganizował szereg renomowanych imprez w Krakowie (PAKA, FAMA, Jazz Juniors) oraz w Rybniku (Rybnicka Jesień Kabaretowa – RYJEK). Aktor kabaretu „NIC” – formacji, która zainicjowała rozwój obecnego ruchu kabaretowego w Rybniku. Tadeusz Kolorz zajmuje się kabaretem, głównie od strony dydaktycznej – w Młodzieżowym Domu Kultury oraz Zespole Szkół Ekonomicznych prowadzi z młodzieżą zajęcia warsztatowe z tej właśnie formy sztuki. Równolegle roztacza artystyczną opiekę nad osobami zajmującymi się recytacją oraz poezją śpiewaną.

 

Podczas iventu odbędzie się również kiermasz książek, z którego dochód przeznaczony zostanie na uruchomienie Małego Macondo, miejsca pracy twórczej, schronienia i wypoczynku.
https://zrzutka.pl/wmx9db

 

Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.