Nawigacja mobilna menu

poligon 2015Do boju na wiersze staną:

BARBARA JANAS-DUDEK – poetka, redaktorka działu poezji w Kwartalniku Literacko-Artystycznym Szafa, współorganizatorka Portu Poetyckiego – cyklicznych imprez kulturalnych o zasięgu ogólnopolskim, odbywających się w Chorzowie. Związana z Klubem Promocji Poetyckich Macieja Szczawińskiego oraz Stowarzyszeniem Promocji Sztuki Łyżka Mleka. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „OKNO”. Zadebiutowała w 2009 r. tomem wierszy „Oczy na uwięzi”. W 2011 r. ukazał się jej arkusz poetycki „Alfabet Lęku”, a rok później książka poetycka „Zakład Pracy Chronionej”, która została wyróżniona przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w kategorii: Najpiękniejsza Książka Roku 2012. Barbara Janas-Dudek to również autorka monodramu „Zakład pracy chronionej”, na podstawie którego wraz z mężem, poetą Jackiem Dudkiem, przygotowała inscenizację teatralną.

PAWEŁ LEKSZYCKI – poeta, nauczyciel języka polskiego. Był redaktorem naczelnym Magazynu Literackiego „Kursywa”, współpracował z internetowym dwutygodnikiem kulturalnym „artPapier”. Opublikował tomy wierszy: „Ten i Tamten” (wraz z Pawłem Sarną, 2000), „wiersze przygodowe i dokumentalne” (2001), „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie” (2005), „Wiersze przebrane” (2010) oraz książkę krytyczno-literacką „Grupa Na Dziko. Socjologia i poetyka zjawiska” (2001). Publikował w pismach literackich, m.in. w: „FA-arcie”, „Lampie”, „Opcjach”, „Toposie”, „Kresach”, „Akcencie”, „Nowej Polszy”, „Gazecie Wyborczej”, „Szafie”, i antologiach literackich: Antologii nowej poezji polskiej, Tekstyliach i Martwych punktach. Jego wiersze były tłumaczone na języki: niemiecki, słoweński, słowacki, angielski, czeski i rosyjski.

Spotkanie poprowadzi PATRYK CHRZAN. W programie również mini recital MARIOLI KONIECZNEJ.

Po prezentacji gości odbędzie się TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA Z NAGRODĄ FINANSOWĄ. Regulamin dostępny na stronie Dąbrowskiej Brygady Poetyckiej (https://www.facebook.com/BrygadaPoetycka).