Nawigacja mobilna menu

Studiowała na ASP w Katowicach(1997-2002).Dyplom obroniła na wydziale malarstwa w pracowni prof. Romana Nowotarskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Jej Twórczość charakteryzują dwa okresy malarskie, wcześniejszy tuż po studiach poświęcony dziecku i problematyce dziecięctwa artysty, prace z tego okresu sygnowane są nazwiskiem Marzena Naliwajko. Późniejszy okres twórczy przynosi znaczną zmianę stylistyczną i tematyczną, modelem artystki staje się głównie kobieta w wielu emocjonalnych aspektach jej życia. Te prace sygnowane są pseudonimem Pola Minster.
Wystawia od 1999 roku w Polsce i za granicą.

Ważniejsze publikacje to m.in.:

Tekst autorstwa Jacka Kurka pod tytułem ” Dłonie(„o wiecznym pragnieniu odwzajemnionej miłości”) poświęcony obrazom Marzeny Naliwajko można znaleźć w książce będącej pokłosiem sesji naukowej pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego z 2009r i zatytułowanej „W Przestrzeni dotyku”

Na wydziale historii sztuki Uniwersytetu Śląskiego  powstała i została obroniona  praca dyplomowa autorstwa Beaty Cieślak na temat twórczości artystki, pod tytułem „Malarstwo Marzeny Naliwajko – trudny poemat o u-bywaniu „. Promotorem pracy była dr hab. Irma Kozina

cytat z tekstu Jacka Kurka ” Dłonie”(…) trafnie oddaje charakter twórczości artystki:

„Obrazy Marzeny Naliwajko to wiarygodny portret kobiety XXI wieku. Historia o człowieku odkrywającym swoją tożsamość, zmagającym się z życiem i zawsze stojącym przed trudnymi wyborami. Jest to człowiek pragnący bliskości, której nieraz się boi, bo nosi w sobie zdolność do krzywdzenia i obawę przed skrzywdzeniem. Tak trudno jest się spotkać, bo z jednej strony pragniemy bezpieczeństwa, z drugiej – tęsknimy za wolnością, a obydwa te tak żywe w nas dążenia nieraz stoją z sobą w sprzeczności”