Nawigacja mobilna menu

(ur. 1988) – poeta, przed debiutem książkowym, dziennikarz, prozaik. Współzałożyciel grupy poetyckiej Terry Street. Laureat kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów literackich. Teksty publikował min. w: Dzienniku Zachodnim, Tyglu Kultury, Ex Libris 43bis, Akancie, Odrze, Instynkcie, Neurokulturze i na antenie radia Katowice. Dorabia na etacie Naczelnego w dwutygodniku informacyjno – kulturalnym. Studiował Filozofię, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Prawo. Kawaler. Mieszka w Katowicach.

 

Susza

Ucieczki były konieczne.

Zboczami naszych spoconych krtani, popalając surowe budynki i cmentarze.

Obszar zamknięty, nietykalny. Wstęp wzbroniony.

Ciągnęliśmy losy, kto zakradnie się po zmroku i da reszcie sygnał do ataku.
Język był zabroniony. Słowa były wyrokiem – chłodnym, martwym światłem, w które łapali nas barbarzyńcy.

Został nam język ciała. Mowa naszych dzieci i przodków. Dlatego rozpaliliśmy ogniska w dorzeczu bioder. Zza białej linii drzew sygnały dymne – rozżarzone czerwonoszare twarze (jakby tą krew przyszło przelewać zbyt długo).

Przelewaliśmy ją z siebie nawzajem. Lepkie i parujące znaki jak czerw jak niemy śpiew w korzeniu naszej skóry, czekały aż w końcu otworzymy bramy.

Jednak to obszar zamknięty. Wstęp wzbroniony. Tylko martwi, do których chcieliśmy się upodobnić krzyczeli: Nie bójcie się!

My jednak w ciszy, cały czas, ciągniemy losy.